Dodatkowa wycieraczka

Wpływ pogody na bezpieczeństwo na drodze jest ogromny. Jeśli by zapytać zwykłego kierowcę, przy jakiej pogodzie najgorzej mu się jeździ, z pewnością bez najmniejszej chwili wahania odpowie, że przy deszczu.

Jak poprawić widoczność?

Najtrudniejszym aspektem jazdy samochodem podczas opadów deszczu jest wynikająca z nich słaba widoczność. Niejednokrotnie posiadane w samochodzie wycieraczki nie nadążają za wciąż nacierającymi opadami, czasem ze względu na ich słaby stan, a czasem po prostu z braku umiejętności odpowiedniego doboru ich prędkości.
W takiej sytuacji na ratunek przychodzi środek chemiczny nazywany potocznie niewidzialną wycieraczką. Jest to powłoka hydrofobowa na szybę, która powoduje łączenie się pojedynczych kropel deszczu na szybie w większe skupiska, które następnie pod wpływem działania podmuchów powietrza, łatwiej odrywają się od powierzchni szyby. Dzięki temu zastosowanie powłoki hydrofobowej na szybę pozwana na uzyskanie znacznie większej przejrzystości szyby, nawet podczas najbardziej ulewnych opadów (zobacz: https://sklep.car-spa.pl/powloki-hydrofobowe).

Jak aplikować?

Powłoka hydrofobowa sprzedawana jest w formie płynu, który za pomocą szmatki nakładany jest ręcznie na powierzchnie szyby. Podczas aplikowania należy pamiętać o środkach ostrożności w postaci ochronnych rękawiczek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *