Maszyny polerskie do lakieru samochodowego

Wraz z upływem czasu każdy lakier traci swoją świetność. Pojawiają się zarysowania i otarcia, a przy tym karoseria matowieje i jest narażona na szkodliwe zewnętrzne czynniki atmosferyczne takie jak promieniowanie słoneczne, śnieg czy mróz. Samodzielne przywrócenie dawnego blasku lakieru może łatwe nie jest, ale na pewno nie niemożliwe do precyzyjnego wykonania.

Wystarczy wyposażyć się w dobrą maszynę i odpowiednie środki kosmetyczne. Z całą pewnością przyda się do tego polerka. Może być to np. maszyna polerska dual action ze sklepu Car-Spa lub jakakolwiek inna uznana przez specjalistów zajmujących się na co dzień renowacją lakieru.

Wyróżnić możemy dwa rodzaje polerowania samochodowego lakieru – polerowanie ręczne oraz polerowanie mechaniczne (przy czym to drugie jest znacznie skuteczniejsze jak się okazuje). Mechaniczne polerowanie w porównaniu do tego ręcznego jest także znacznie szybsze. Użycie polerki wymaga jednak pewnego doświadczenia, nawet przy najprostszych modelach, dlatego jeśli nie mamy pojęcia jak to robić, warto chyba jednak polerowanie karoserii zlecić specjaliście. Nieumiejętne wykorzystywanie niektórych modeli elektrycznych maszyn polerskich przynieść może więcej szkód niż pożytku, a przecież nie o to chodzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *