Szlifowanie szklanych elementów samochodu

Każdy kierowca, a w szczególności kierowca mężczyzna chciałby, aby jego samochód wyglądał jak najlepiej pod względem wizualnym. Każde nawet najmniejsze niedociągnięcie w tej materii powoduje dyskomfort. Niestety, ponieważ większość samochodów w naszym kraju są to samochody używane, takie niedociągnięcia mają. Wiele z nich dotyczy szklanych elementów.

Szkło samochodowe

Szklane elementy samochodowe to oczywiście szyby, reflektory oraz lusterka. Z czasem mogą się one rysować lub matowieć. Wymiana często nie wchodzi w grę, ponieważ nowe części nie są opłacalne finansowo, a używane nie gwarantują dużej poprawy.

Szlifowanie

Na szczęście zmatowienie lub porysowanie szklanych części samochodu, nie oznacza, że nie możemy nic z tym zrobić. Szlifowanie tlenkiem ceru jest jedną z najczęściej polecanych metod. Tym bardziej że możemy wykonać ją samodzielnie. Tlenek ceru możemy kupić w sklepie motoryzacyjnym lub przez internet w postaci białego proszku (zobacz: https://sklep.car-spa.pl/czyszczenie-szyb/tlenek-ceru-produkt-do-polerowania-szkla-szyb-usuwa-zarysowania-250g). Po wymieszaniu z wodą w odpowiedniej proporcji dostajemy pastę polerską. Polerowanie za pomocą tej pasty z użyciem filcu, pozwala najczęściej na pozbycie się większości rys oraz zmatowień, które psują nam wygląd samochodu. Koszt całej operacji nie jest duży i nie wymaga od nas dużego nakładu pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *